Dlaczego warto jeść soję?

System reklamy Test Słyszymy o niej od pewnego czasu coraz więcej. Pojawiło się mnóstwo produktów zawierających soję i ...

Więcej

Wpływ soli kuchennej na nasze zdrowie

Sól kuchenna służy nam jako niezastąpiona przyprawa oraz jako konserwant. Składa się ona przede wsz...

Więcej

Dlaczego niektórzy z nas nie lubią gotować

Każdego dnia gotujemy różnego rodzaju potrawy. Czasami są to naprawdę wykwintne dania, czasami najp...

Więcej

Uczyć się z telewizji

Słyszymy o niej od pewnego czasu coraz więcej. Pojawiło się mnóstwo produktów zawierających soję i ...

Więcej

Rosół klasyką niedzieli

Przepisy kuchenne Są takie potrawy, które jadamy często. Ba – których jadanie jest wręcz tradycją. Jednym z takich jest rosół, dla wielu świąteczne danie. Szczególnie nasze babcie zapraszając nas na niedzielny obiad zawsze mają w zanadrzu na pierwsze danie rosół, bo taka jest tradycja – w każdą niedziele rosół z kury.

To niesamowite, jak bardzo bogata i tradycyjna jest nasza kuchnia. Mało kto dziś zna przepisy kuchenne pozwalają na gotowanie tradycyjnego rosołu, takiego, jakim raczyły nas mamy i babcie. Dziś kupujemy mrożonki, wrzucały kostkę bulionową, do tego kilka skrzydełek i mamy rosół. W żaden sposób taka kuchnia nie przypomina tej tradycyjnej, sprzed lat, kiedy w potrawach nie było chemii i kiedy rosół na prawdę gotowało się z kury. Niestety nawet w internecie coraz trudniej o szlachetny przepis. Współczesna kuchnia bardzo się uprościła i coraz mniej chętnie przyjmuje danie,. Które wymagają czasu i poświecenie podczas przygotowywania. Szkoda, ale wciąż mamy szansę powrotu do tradycji, zapytajmy o klasyczne przepisy kuchenne i rosół z kury naszych dziadków. Na pewno wiele się nauczmy.

Tagi: rosół, kurczak, zupa | Struktura strony